News

2017-10-08

Oznakuj swój rower

W październiku w naszym powiecie rusza nowy, zapowiadany wcześniej, program prewencyjny „Wrzesiński rower – bezpieczny rower”, który polegać będzie na znakowaniu rowerów w celu przeciwdziałania ich kradzieży oraz identyfikacji właściciela w przypadku odnalezienia jednośladu. 

Wspólnymi inicjatorami programu jest Komenda Powiatowa Policji we Wrześni i Straż Miejska we Wrześni, powiat wrzesiński oraz gminy z terenu powiatu. Znakowanie rowerów dla mieszkańców miasta i gminy Września odbywać się będzie w siedzibie Straży Miejskiej przy ul. Ratuszowej 1, natomiast dla mieszkańców pozostałych gmin, tj. Miłosławia, Kołaczkowa, Pyzdr oraz Nekli na miejscowych posterunkach policji.

Do programu przystąpić może wyłącznie osoba pełnoletnia, mieszkająca na terenie powiatu wrzesińskiego lub nieletni – pod warunkiem, że w znakowaniu uczestniczyć będzie rodzic lub inna osoba dorosła. Wymagany jest także dokument tożsamości, paragon lub karta gwarancyjna jednośladu. 

W przypadku braku tych dokumentów właściciel wypełniać będzie dodatkowe oświadczenie. Uwaga! Znakowane będą tylko te rowery, które w myśl obowiązujących przepisów, posiadają pełne wyposażenie.  

Uroczysta inauguracja akcji „Wrzesiński rower – bezpieczny rower” odbędzie się w czwartek, 12 października, w godz. 10-12 na wrzesińskim Rynku. Przedstawione wtedy zostaną założenia programu oraz wytyczne do regulaminu. Pokazowo oznakowanych zostanie pięć rowerów, uprzednio wyznaczonych przez organizatorów. Znakowanie jednośladów dla mieszkańców rozpocznie się tydzień później, 19 października, po uprzednim zapisie. Uczestnictwo w programie jest bezpłatne. Więcej informacji już wkrótce na stronach internetowych urzędów. Wszystkich mieszkańców serdecznie zapraszamy!

Tu znajdziesz więcej informacji!

(red.)