News

2017-09-09

Wyjątkowy festyn

Pierwszego dnia września we Wrzesińskim Ośrodku Kultury odbył się festyn „Pożegnanie Lata” zorganizowany przez Dom Pomocy Społecznej. Jest to coroczna impreza, na którą zapraszani są podopieczni z zaprzyjaźnionych placówek.

W tym roku licznie przybyli mieszkańcy domów pomocy społecznej z Poznania, Gniezna, Pleszewa, Strzałkowa, Lisówek, Zagórowa oraz uczestnicy środowiskowych domów samopomocy z Gozdowa i Pietrzykowa. Na festynie bawiło się ponad sto osób. Zabawę prowadził zespół „Tambo” z Kołaczkowa. Żywiołowa animatorka Jolka przeprowadziła m.in. konkurs cyrkowy i wyścig na piankowych stopach. Bawiący się wybrali „Królową i Króla Lata”.

Pomimo że uczestnicy imprezy często są osobami niepełnosprawnymi, z różnymi dysfunkcjami, poruszającymi się na wózkach inwalidzkich, potrafią wspaniale się bawić, akceptują siebie nawzajem. Takie imprezy są dla nich okazją do spotkań i zawierania nowych znajomości.

Festyn zaliczamy do udanych i z niecierpliwością czekamy na kolejny rok z nadzieją, że znów w tak miłej atmosferze i zaprzyjaźnionym gronie spotkamy się ponownie.

Serdecznie dziękujemy osobom i firmom, które wsparły nas w organizacji imprezy.

J. Miler-Kaźmierczak